Sosyal Medya Yönetimi


Sosyal medya, işletmenizin dijital dünyadaki varlığının olmazsa olmazdır. Dünya nüfusunun %60’ından fazlası aktif sosyal medya kullanıcısı. Yapılan araştırmalara göre toplam kullanıcıların en az %25’i sosyal medyada ürün ya da hizmet arıyor.  Bu da demek oluyor ki işletmelerin hedef kitlelerine hitap etmek için kullanabilecekleri en elverişli araçlardan biri şüphesiz sosyal medya. Geleneksel pazarlama stratejilerinden daha farklı bir strateji ve farklı bir dili gerektiren sosyal medyanın dinamiklerine hakim olmak ise profesyonel bir yaklaşım gerektirir. Eğer sosyal medyanın önemini kavrayıp bunun için adım atarsanız müşterileriniz ile benzersiz bir iletişim kurabilir, hedef kitlenizi harekete geçirebilirsiniz. 


Sosyal Medya Yönetimi hedeflerinize ulaşmanın en etkili yollarından biridir!


Neden sosyal medya yönetimine ihtiyacınız olduğuna dair sorularınız olabilir ancak toplum giderek daha fazla internet ve sosyal medya odaklı oluyorken işletmelerin bu alanlarda etkin bir biçimde varlık göstermemesi müşteri ile olan bağın zayıflaması, marka bilinirliliğinin düşmesi ve satışların azalması gibi birçok soruna yol açıyor. 7’den 70’e herkesin sosyal medya kullandığı bu günlerde, başarılı bir sosyal medya yönetimi sürdürmeniz her zamankinden daha önemli. Sosyal medyanın sayısız fırsatından yararlanmak ve sosyal medya stratejilerinin püf noktalarını öğrenmek için hemen şimdi bizimle iletişime geçebilirsiniz!


Etkin bir Sosyal Medya Yönetimi uzmanlık gerektirir!


Sosyal medya yönetiminde doğru stratejinin belirlenmesi, süreklilik, tutarlık, yaratıcılık en önemli unsurlar arasında yer alır. Hedef kitleyi belirlemeden, rekabeti ve potansiyeli analiz etmeden bir sosyal medya hesabı açmak, düzensiz bir biçimde birkaç gönderi paylaşmak, sıradan görsel ve metinler seçmek hiç kuşkusuz çabalarınızın boşa gitmesine sebebiyet verecektir. Analiz yapmak, planlamak, içerik oluşturmak ve yayınlamak ardından moderasyonu gerçekleştirmek konusunda uzman sosyal medya ekibimiz, her bir marka için özel olarak geliştirdiği sosyal medya dili ve tarzı ile gönderileri tasarlar, en doğru zamanlarda paylaşılması için planlamasını yapar, tüm süreç boyunca sürekliliği, tutarlığı ve yaratıcılığı harmanlar.


Peki biz ne yapıyoruz? 


Öncelikle hedeflerimizi belirliyor ve bu doğrultuda Instagram iletişim stratejimizi adım adım planlıyoruz. Instagram içeriklerinin analizlerimiz doğrultusunda nasıl bir dilde ve tasarımda olması gerektiğini belirliyor ve buna müşterimizle birlikte karar veriyoruz. Marka kimliğinize ve hedef kitlenizin ilgi alanlarına uygun bir sosyal medya planlaması yaptıktan sonra gönderileri paylaşmakla sınırlı kalmıyoruz. Her adımımızdan sonra etkileşimlerimizi görüntülüyor ve ona uygun olarak planlamamızı optimize ediyoruz. Kitle ile iletişime geçebileceğimiz fırsatları değerlendiriyor, iyi bir itibara sahip olabilmeniz için çabalıyoruz. 


Instagram yönetimini, Facebook’ta olduğu gibi Meta for Business üzerinden gerçekleştiriyoruz. Müşterilerimizin Instagram yönetimini yalnızca gönderi paylaşmak ve müşterilerle iletişim kurmak üzere üstlenmiyor, reklamlar ile de kampanyamızı destekliyoruz. Hedefli reklamcılık sayesinde markanızın görünürlüğünü artırmayı ve potansiyel  müşterilerinize ulaşmayı hedefliyoruz. Bu süreçte şeffaf bir sosyal medya yönetimini benimsiyor ve siz müşterilerimizi her aşamada bilgilendirerek maksimum sosyal medya performansına ulaşmanızı garanti ediyoruz.


Sosyal Medya konusunda yardıma ihtiyacınız varsa, işinizi nasıl büyütebileceğimizi görmek için etkili bir dijital pazarlama stratejisi oluşturmak istiyorsanız bizimle hemen +90 (535) 396 26 26 numaralı telefondan temasa geçebilirsiniz.

en iyi dijital ajans ve sosyal medya yönetimini mi arıyorsunuz?

Müşteri kitlenize ulaşmak için vakit kaybetmeden bizimle iletişime geçin.

İletişim